Kazdağları Gezileri Sona Erdi

01 Temmuz 2014

Çanakkale Belediyesi tarafından ‘Kazdağları’na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz’ sloganıyla düzenlenen Kazdağları gezileri sona erdi.

Dört yıldan bu yana düzenlenen Kazdağları gezilerine bu yıl da kentlilerin yoğun ilgi gösterdiği bildirildi. Bu sene ilki 13 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen Kazdağları gezileri, 26 Haziran’da sona erdi.

Çanakkale Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada 19 sefer gerçekleştirilen gezilere yaklaşık 500 kişi katıldığı belirtildi. Açıklamada gezilere katılan kentlilerin Belediye hizmet binası önünden hareketle, Bayramiç Evciler Köyü, Alabalık Tesisleri, Ayazma Mesire Yeri başta olmak üzere Kazdağları’nın pek çok noktasını gezerek bölgenin doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı yakaladıkları kaydedildi. Açıklamada ayrıca profesyonel rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri gerçekleştirerek bölgeye ilişkin fikir edinme şansı yakalayan katılımcılara, bölgede uzun süredir yürütülen madencilik faaliyetleri ve bu çalışmaların bölgeye olan zararlarının anlatıldığı kaydedildi. Geziler kapsamında anket çalışmasına da katılan kentlilerin büyük çoğunluğunun, Kazdağları gezisini oldukça verimli ve başarılı bulduğu ifade edilirken, bölgedeki madencilik faaliyetlerinin zararları ve olumsuz yönleri konusundaki bilgilendirmeden de memnuniyet duyduklarını dile getirdikleri belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir