Kazdağlarında İda Ultra Kış Maratonunun 2’ncisi Düzenlenecek

02 Aralık 2017
Kaz Dağları
Sportif

Türkiye’nin ilk ve tek kış ultra maratonu İda Ultra, ikinci kez Kazdağlarında gerçekleşiyor. 2017 senesinde İda Ultra, 35 K Run Zeus ve 14 K Köy Koşusu olmak üzere üç farklı parkurda koşulacak İda Ultra Maraton, 2 Aralık Cumartesi gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük ikinci Oksijen kaynağı durumunda olan Kaz Dağları, endemik bitki türleri, Zeus Altarı, tarihi Roma köprüsü, Şahin Deresi Kanyonu, yüzyıllardır ayakta duran tarihi köyleri, Sutüven Şelalesi, Edremit’i, kaplıcaları ile Türkiye’nin hem doğal hem de kültürel en güzide turizm bölgelerinden bir tanesidir. Ülkemizde sayıları her geçen gün artan patika koşuları ve Ultra Maraton yarışlarının en son örneği olan Kaz Dağları Ultra Maraton bölge turizminin spor ile bağlantılı kısmının canlanmasında da önemli rol oynamakta.

Geçtiğimiz sene 6 ayrı ülkeden, 270 koşucunun katıldığı organizasyona bu sene çok daha fazla katılımcı bekleniyor. Katılım için ayrıntılı bilgi www.idaultra.com adresinden edinilebilir.

PARKURLAR

İda Ultra: 2 Aralık Cumartesi günü başlayacak olan yarış Çanakkale ili Yeşilyurt kasabasından Start alacak ve Balıkesir ili Edremit ilçesi sınırları içerisindeki şifalı su kaynaklarıyla ünlü Güre kasabasında sona erecek 94 km. uzunluğunda bir yarıştır. Bitirme süresi 16 saattir.

35 K Run Zeus: 2 Aralık Cumartesi günü İda Ultra Maraton ile birlikte başlayacak olan yarış Balıkesir ili Altınoluk kasabasında sona erecektir. 35 km. uzunluğundaki yarış her kesimden koşucunun ilgisini çekebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bitirme süresi 7 saattir.

14 K Köy Koşusu: Kaz Dağlarının en çok rağbet gören köylerinden olan Yeşilyurt ve Adatepe köyleri arasında 2 Aralık günü koşulacak olan Köy Koşusu 14 km. uzunluğunda ve herkesin eğlence için koşabileceği, kendi sınırlarını keşfedebileceği bir koşu yarışıdır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir