Kazdağları’nda Silvikültür Çalışmaları İncelendi

12 Ağustos 2011

Kalkım ve Yenice ormanlarında silvikültür çalışmaları Bölge Müdür Yardımcısı Osman Bayır ve Silvikültür Şube Müdür Vekili Şaban Ekcan tarafından mahallinde incelendi.

Orman işletme şeflerinin bilgilerini tazelemeye yönelik yapılan inceleme ziyareti ile kısa ve uzun vadede uygulamalarda karşılaşılabilecek teknik konular ile ilgili bilgi verildi. Orman işletme şefleri, silvikültür ağırlıklı teknik ziyaretin kendileri için son derece faydalı olduğunu belirtti. İki günlük incelemeler sırasında karaçam ve meşe gençleştirmelerinde başarılı olunduğu tespit edilerek, özellikle Sarıot Orman İşletme Şefliği döneminde karaçam gençleştirme çalışması yapan, şu anda Çanakkale Orman İşletme Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ali Arslan’ın çalışmalarının çok düzgün ve başarılı olduğu tespit edildi. Arazi incelemesi esnasında güzergah üzerinde bulunan yangın ekipleri ile yangın gözetleme kuleleri de ziyaret edilerek buralarda çalışan görevlilerden bilgi alındı.

Genel olarak her iki işletmenin silvikültürel faaliyetlerinin programa ve tekniğine uygun olarak yapıldığı, yıl sonunda herhangi bir aksaklık olmadan programların gerçekleştirileceği belirlendi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir