KAZOD Yeşilyurt’ta Toplandı

28 Kasım 2008

Kazdağları’ndaki otelleri tek çatı altında toplayan Kazdağı Otelleri Derneği (KAZOD) beşinci toplantısını Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi Yeşilyurt köyünde yaptı.

Mehmet Öngen başkanlığında Çetmihan Hotelde gerçekleştirilen Kazdağı Otelleri Derneği’nin (KAZOD) toplantısında öncelikli olarak Kazdağlarının,Turizm Koruma ve Gelişim bölgesi ilan ettirme girişimi konusu ele alındı. KAZOD Başkanı Mehmet Öngen, 20 üyesi bulunan derneğin Kazdağlarını Turizm Koruma ve Gelişme bölgesi ilan ettirmek için uğraştıklarını belirterek, “Temel hedefimiz ismini aldığımız Kazdağlarını korumak. Hepimiz biliyoruz ki, Kazdağları varsa bizde varız. Derneğimiz Kazdağlarında turizm sektöründe kurulan ilk kurumsal bir yapı. Sayı olarak üye sayımızı sınırlı tutuyoruz. Çünkü amacımız çok üye az etkileşim değil, az ama, nitelikli bir üye yapısıyla güçlü bir sektörel baskı oluşturabilmek” dedi.
Başkan Öngen, turizm koruma ve gelişim bölgesinin önemine de değinerek, “Turizm Koruma ve Gelişim bölgesi SİT’ten farklıdır. Bundaki amaç öncelikle bölgenin her türlü yıkıcı faaliyetten korunması ve bütün yatırımların belli bir sistem içersinde kontrol edilmesidir. Bu sistemde tüm tesislerin bölgemizin yani Kazdağlarının özgür yapı dokusuna uygun olması ve mimari dokunun kesinlikle bozulmamasıdır” dedi.
Derneğin bir başka amacının da bölge tanıtımını bilimsel bir şekilde en etkili kanallarla yapmak olduğunu söyleyen Öngen, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Turizm Fakültesi ile organik bağ içinde olduklarını ifade ederek, “Rektörümüz derneğimizin fahri üyeleri arasında” dedi.
3 gündem maddesinden oluşan toplantıda ikinci olarak tabela konusu görüşüldü. Ezine ile Edremit arasına 6 adet slogan yazılı 6 tabela konulması ve bunlarda KAZOD imzalı sloganlar yazılacağının belirtildiği toplantıda aynıca yeni oluşturulacak web sitesinin detayları görüşüldü.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir