Kedi Tiyatrosu’ndan “Müfettiş” Oyunu

26 Ekim 2015

Çanakkale Belediyesi düzenlediği kültür etkinlikleri kapsamında Tiyatro Kedi’nin “Müfettiş” adlı oyununu tiyatro severler ile buluşturdu.
ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde sahnelenen oyuna kent halkı yoğun ilgi gösterdi. Tolga Güleç, Hakan Altıner ve usta oyuncu Haldun Dormen gibi isimlerin yer aldığı kalabalık oyuncu kadrosuyla Müfettiş yaklaşık 2 saat boyunca, kahkahalar eşliğinde sürdü.
Oyun, yönettiği kente kılık değiştirmiş bir müfettiş geleceğini öğrenen Kaymakam’ın, bütün yöneticilerine müfettişin en iyi biçimde ağırlanması talimatını vermesiyle başlar. Yöneticiler, ne yapacaklarını şaşırmıştır; birkaç gündür kasabada bulunan iyi giyimli Hlestekov’u beklenen müfettiş zannederler. Oysa Hlestakov müfettiş değil, tüm parasını kumarda kaybetmiş, zengin bir toprak ağasının oğludur. Bu durumdan faydalanan Hlestekov’un bitmek bilmeyen istekleri ile işler içinden çıkılmaz komik bir hale gelir. Oyunun sonunda yöneticiler Hlestekov’un arkadaşına yazdığı bir mektup sayesinde onun gerçek kimliğini öğrenir.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Eşi Hale Gökhan ile birlikte oyunu izleyenler arasındaydı. Oyunun sonunda Başkan Gökhan, Usta oyuncu Haldun Dormen’e Geleneksel Çanakkale Seramiği takdim etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir