Kemel Köyü'nde Köy Hayırına Büyük İlgi

06 Mayıs 2009

“Hıdrellez Kültür – Bahar Bayramı” kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Kemel köyünde köy hayırı düzenlendi.

Köy Meydanında başlayıp Dedelik Tepesine kadar devam eden köy hayırı camide okunan hayır mevlidi ve duasının ardından konuklara pilav ikramında bulunulmasıyla devam etti. Köy meydanının yanı sıra Dedelik Tepesinde bulunan Yedierenler Yatırlarının olduğu bölgeye kadar uzanan hayırda çocuklar gönüllerince baharın tadını çıkarırken, bayanlar ise yatır etrafında dualar ederek dileklerde bulundu. Köy Muhtarı Bekir Atmaca gerçekleştirilen organizasyon için başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti. Merkeze bağlı Kemel köyünde düzenlenen geleneksel köy hayırına İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, Mehmet Akif Ersoy İl Kütüphane Müdürü Osman Zeki Coşer, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Halil Rüştü Akgün, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Recai Arslan, Hüseyin Özcan Çocuk Yuvasından 7 – 12 yaş grubu öğrenciler ve öğretmenleri ile köy halkının yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

İHA

Yorumlar...
 • Mualla KILIÇ
  03/09/2011 17:07

  Ben , babanız Tacettin Bey'in yerine tayin edilen öğretmenim. Köye geldiğimde babanızla, annenizle ve sizlerle tanışmıştım. Sizi tam olarak hatırlamıyorum. Köyde iki yıl kaldım. Beş sınıfı birarada okutmak beni gerçekten çok yordu. Daha sonra Çapa Eğitim Enstitüsüne gidip Türkçe öğretmeni oldum.Aslında aklım Kemel'de kaldı. Fırsat bulursam gideceğim. Sizinle haberleşmek isterim.Selamlar.

 • şafaknur gücüyener
  23/01/2010 21:33

  ben 1956 yıllarındakemel köyünde öğretmenlik yapan tacettin gücüyenerin kızıyımbeni tanıyan ve hatır layan kimse varsa lütfen bu adresten arasın

 • fatih
  21/07/2009 10:20

  bizim köy:)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir