Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kemel Köyü'nde Köy Hayırına Büyük İlgi

Kemel Köyü'nde Köy Hayırına Büyük İlgi

“Hıdrellez Kültür – Bahar Bayramı” kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Kemel köyünde köy hayırı düzenlendi.

Köy Meydanında başlayıp Dedelik Tepesine kadar devam eden köy hayırı camide okunan hayır mevlidi ve duasının ardından konuklara pilav ikramında bulunulmasıyla devam etti. Köy meydanının yanı sıra Dedelik Tepesinde bulunan Yedierenler Yatırlarının olduğu bölgeye kadar uzanan hayırda çocuklar gönüllerince baharın tadını çıkarırken, bayanlar ise yatır etrafında dualar ederek dileklerde bulundu. Köy Muhtarı Bekir Atmaca gerçekleştirilen organizasyon için başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti. Merkeze bağlı Kemel köyünde düzenlenen geleneksel köy hayırına İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, Mehmet Akif Ersoy İl Kütüphane Müdürü Osman Zeki Coşer, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Halil Rüştü Akgün, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Recai Arslan, Hüseyin Özcan Çocuk Yuvasından 7 – 12 yaş grubu öğrenciler ve öğretmenleri ile köy halkının yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz