Kendi İmkanlarıyla Köye Mesire Yeri Yaptı

17 Ekim 2011

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Örtülüce köyünde yaşayan 79 yaşındaki Raşit Karabacak, 2003 yılında gönül verdiği köyün Kocataş mevkiini park ve piknik alanı haline getirdi.

Aradan geçen 8 yılda Örtülüce köyünün Kocataş mevkiini Biga ve çevre yerlerden gelenler için mesire alanına çeviren Karabacak, piknik yapılabilecek alanların yanı sıra bölgeye de 150 çam fidanı dikti. 79 yaşında olmasına rağmen kendisini hala dinç hissetmesini doğayla iç içe olmasına borçlu olduğunu söyleyen Raşit Karabacak, “Köyümüzün Kocataş mevkiinde yaşlıların ve gençlerin vakit geçirebileceği bir mesire alanı olmadığı için böyle bir yeri yapma gereği duydum. Sabah namazımı kıldıktan sonra çapamı alarak buraya geliyorum ve tüm günümü burada geçiriyorum. 8 yılda çok güzel bir piknik alanı haline getirdiğim bu bölgeye en son 150 çam fidanı diktik. Ben sağlıklı oluşumu da buraya borçluyum ve herkesin burada mutlu zaman geçirmesini istiyorum” dedi.

Karabacak son olarak, gençlerin spor yapabilmesi için Kocataş mevkii mesire alanına basketbol potası kuran Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş’a da teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir