Kendi Kendine Konuşabileceğin Bir Yer Var mı?

Toplum içerisinde kendi kendine konuşan insanlara iyi gözle bakmazlar. Genellikle “kafayı yemiş” derler. Ama Çanakkale’de kendi kendine konuşan ve hiç yadırganmayan insanlar var. ÇÖMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları öğrencilerinin eğitim gördükleri Nedime Hanım Kültür Evi?nin bahçesi “kafayı yemiş”lerle dolu. Bu binada eğitim gören Oyunculuk Anasanat dalı öğrencileri bahçede bir sağa bir sola adımlayarak rollerini çalışarak ezber yapıyorlar. Kimi zaman sesleri yükseliyor, bazen elleri, kolları etrafa savruluyor. Normal zaman ve şartlarda kötü gözle bakılacak bu durum, bu bahçede çok doğal ve keyifli. Bölümde okuyan öğrencilerin günlük hayatının büyük bir bölümünün geçtiği bu bahçe hayatlarında önemli bir rol oynamakta sanırım.

“1 Mayıs”

1 mayıs yağmurun azizliğine uğramasaydı şayet daha keyifli yaşanacaktı. Eğitim – Sen’in etkinlikleri çerçevesinde Yalı Hanı’nda “Ufuk Karakoç” dinletisi gerçekleşti. TRT bağlama sanatçısı olan Karakoç bir saat geç başladığı programını hoş sohbeti ve müzikleriyle, gece 2’ye kadar sürdürdüğü muhteşem repertuarıyla kendini affettirdi.

“Turisti Per Caso”

İtalyan Rai televizyonundan Assos, Troas ve Bergama kazı alanlarında çekim yapmaya gelen “Turisti Per Caso” programının yapımcısı Syusy Blady ve ekibi Han’da çekim yaptılar. 1 Mayıs akşamı yemek yedikten sonra tesadüfen gördükleri Yalı Hanı’nda ki atmosferi ilginç bulan Blady, sahne alan Ufuk Karakoç’a eşlik ederek, çekimler yaptı. Tabii ki ekipte bir Türk olması bizim ve onların işini daha da kolaylaştırdı. Akyan Beğendi seneler önce İtalya’ya yerleşmiş bir televizyoncu. Bu programda yardımcı yönetmen olarak görev yapmaktaymış. Programın sunucusu Syusy Blady kendi ülkesinde çok sevilen ve izlenen bir televizyoncuymuş. Artık kentimizi İtalyan Rai televizyonunda izleyeceğiz.

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir