Kent Aktörleri EXPOTROIA Fuarı İçin Bir Araya Geldi

Kent Aktörleri EXPOTROIA Fuarı İçin Bir Araya Geldi
13 Şubat 2014

Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) öncülüğünde 14 ? 18 Mayıs 2014 tarihleri arasında ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde ikinci kez düzenlenecek olan EXPOTROIA 2014 Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı için kent dinamiklerinden oluşan yönlendirme komitesi ÇASİAD Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, GL events Fuarcılık Satış Uzmanı Buket Ülkü’den oluşan yürütme kurulu başkanlığında toplanan katılımcılar fuar öncesi izlenecek adımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya Ayvacık Kaymakamı Gökay Özkan, Biga Kaymakamı Fatih Genel, Bozcaada Kaymakamı Abdulgani Mağ, Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel, Lapseki Kaymakamı İ.Ayhan Tavlı, Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Bayramiç Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Tüzgan, Eceabat Belediye Başkan Yardımcısı Osman Pöge, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Özcan Alarslan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal, Biga Ticaret ve Sanayi Odası memuru Orhan Yavuz, Çan Belediye yetkilisi Şevki Uçar, Çanakkale Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Duygu Albayrak ve ÇASİAD E. Dönem Başkanı Salih Yıldız, ÇASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanlarının fuar hakkında bilgilendirildiği toplantıda konuşma yapan Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Çanakkale’nin ilk ve tek fuarında il ve ilçeleri buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşarak, ilçelerin katılımında dolayı teşekkürlerini ifade etti. 11 İlçenin de bir arada olması gerektiğini, bu yıl düzenlenecek fuarın hedefleri arasında daha çok firmaya yer vermek olduğunu belirten Dağ, kurulması düşünülen fuar çadırında yer almalarını istedi.

ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle bugün bu toplantıda bulunan ve EXPOTORIA Çanakkale Fuarı heyecanımız için bizimle bir arada olan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim. EXPOTORIA bir ÇASİAD markası değil, Çanakkale’nin markasıdır. 2015 yılında uluslararası fuar olma niteliğini kazanacak olan EXPOTROIA, bir Çanakkale markası olma yolunda yüksek bir ivme ile büyümektedir. Bu gelişimin, Çanakkale Zaferinin 100. Yılına denk gelmesi ise ayrı bir sorumluluk ve heyecanı beraberinde getirmektedir. Bu yıl Fuar metrekaresinde ve katılımcı sayısında % 100 ve ziyaretçi sayısında %200 büyüme hedefliyoruz.” dedi.

GL events Fuarcılık Satış Uzmanı Buket Ülkü de fuar hakkında sunum ile birlikte bilgilendirmede bulundu. Geçen yıl düzenlenen fuar için desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamlarına ve Belediye Başkanlarına teşekkür etti. İlçelerde Kaymakamların önderliğinde, bölgelerinde bulunan firmalar ile fuar organizasyon komitesinin düzenlenecek toplantılarda bir araya geleceği belirtildi.

Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer de konuşmasında “Bu yıl EXPOTROIA’da tüm ilçelerimizin değerlerinin tanıtılacağı özel bir alan oluşturulması hedeflenmektedir. Çanakkale bir bütündür ve EXPOTROIA bütünün tek vücut, tek ses, tek nefes olarak sunulduğu bir vitrindir. 2015 yılında uluslararası ihtisas fuarı niteliğine sahip olacak EXPOTROIA, Çanakkale markasının aynası olacaktır. 2014 yılında da Çanakkale bölgesi haricinde tüm Türkiye’den ciddi bir ziyaretçi hedeflenmektedir. Bu amaçla diğer illerdeki odalar, borsalar, üniversiteler ile ilgili çalışmalar sürmekte, günübirlik ve 1 gecelik konaklamalı paketler hazırlanmaktadır.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir