Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Kent, Gençler ve Geçmiş” Sergisi Ziyarete Açıldı

“Kent, Gençler ve Geçmiş” Sergisi Ziyarete Açıldı

Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen Kent Tarihini Tanıyoruz projesi sonucunda oluşan “Kent, Gençler ve Geçmiş” sergisinin ilk gün buluşması Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 17 Mayıs 2011 Salı günü gerçekleştirildi.

Kasım ve Aralık 2010 da gerçekleştirilen Kent Tarihi ve Arkeoloji üzerine 4 konferans ile başlayan projede gençler konferanslar sonrası kente ve kent tarihine dair merak ettiklerini uzmanlara sorarak geçmişe dair pek çok bilgiyi açığa çıkardılar. Ocak, Şubat ve Mart aylarında yapılan atölye çalışmaları ardından seçtikleri bir konuda aile büyükleri ile gerçekleştirdikleri röportajlar ile geçmişi ve bugünü karşılaştırdılar. Aile albümlerindeki fotoğraflar ile de çalışmalarını zenginleştirdiler.

Kentlinin yoğun ilgi gösterdiği sergide Kent Müzesi Koordinatörü Cevat İnce’nin konuşmasının ardından söz alan Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Erdal Doğancı; öğrencileri ile projeyi gerçekleştiren Kent Müzesi’ne teşekkür ederken, öğrencileri ile gurur duyduğunu da dile getirdi. Kent Müzesi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’ndaki ilk gün buluşmasına katılanlar öğrenci ürünleri ile zamanda yolculuğa çıkmanın tadını çıkardı

Sergi, 3 Haziran 2011 tarihine kadar Pazartesi günleri dışında her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir