Kent Kart Kullanan Öğrenciler Dikkat!

28 Haziran 2012

1 Temmuz tarihinden itibaren fotoğraflı Kent Kart kullanmak zorunda kalacak öğrencilerin mağdur olmamaları için hafta sonuna kadar evrakları ile birlikte Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Koordinasyon Merkezine başvurmaları gerektiği açıklandı.

Yetkililer belediye meclisinde alınan karar gereği 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren kentte ikamet eden veya okuyan öğrencilerin şahsına özel fotoğraflı Elektronik Toplu Taşıma Kartı (Kent Kart) uygulamasına geçileceğini belirterek; “Bu sebeple 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren şahsa özel fotoğraflı elektronik öğrenci kimlik kartı kullanmayan öğrenciler indirimden faydalanamayacak. Bu kartları almak isteyen öğrencilerimiz şahsen eski otogar binasının girişinde yer alan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Koordinasyon Merkezine başvurularını yapabilecekler. Başvuru sırasında ise 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, okul tasdikli öğrenci belgesi, Çanakkale’de ikamet edip başka şehir ve ilçelerde okuyanlar için ikametgah belgesi ve elektronik Öğrenci Toplu Taşıma Kart bedeli olan 6 TL’nin getirilmesi gerekiyor. Öğrencilerimizin mağdur olmamalarız için hafta sonuna kadar gerekli evraklar ile birlikte belediyeye başvurmalara gerekiyor” dedi.

700 öğrencinin Kent Kartları yenilendi
Devam eden çalışmalarda şuana kadar 700 öğrencinin Kent Kartlarının yenilendiğini belirten yetkililer bu sayının 1 Temmuz’dan itibaren daha da artacağını belirterek, “Öğrencilerimiz bu konuda kartları almak için son güne bırakmasınlar. Öyle olduğu taktirde büyük sıkışıklıklar oluyor ve kartların yapımı gecekebiliyor” dedi.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir