Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ’dan Özür Diledi

Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ’dan Özür Diledi
09 Mayıs 2014

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi, Çocuk Meclisi, Kaz Dağı ve Biga Yarımadası Çalışma Gurubu, Çanakkale Çevre Platformu bileşenleri ve Çanakkale Belediyesi’nin destekleri ile 4 Mayıs Pazar günü Kocadere Köyü Atikhisar Barajı Mevkii’nde düzenlenen 4’ncü Atikhisar Kır Şenliği’nde çevrecilerin altın araması yapan bir firmanın sponsor olduğu bisiklet grubuna gösterdiği tepki üzerine şenliğe bisikletiyle katılan Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ’ın yazılı bir açıklama yaparak etkinlikte yaşananları kınamasından sonra Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ’a gönderdiği mektupla yaşananları doğru bulmadığını belirterek “Tarafınıza yapılanların ‘her ne nedenle olursa olsun’ asla kabul edilemez ve saygısız bir tavır olduğunu öncelikle söylüyor ve duyduğunuz üzüntüyü paylaşıyor ve sizden Kent Konseyi ve şahsım adına özür diliyorum.” dedi.

Yavuz mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Sayın Bekir Sıtkı Dağ,
06.05.2014 tarihli, 3097 sayılı “Atikhisar Kır Şenliği”yle ilgili açıklamanızı okudum. 4. Atikhisar Kır Şenliği’nde tarafınıza yapılanların “her ne nedenle olursa olsun” asla kabul edilemez ve saygısız bir tavır olduğunu öncelikle söylüyor ve duyduğunuz üzüntüyü paylaşıyor ve sizden Kent Konseyi ve şahsım adına özür diliyorum.
Konuyla ilgili Kent Konseyi Yürütme Kurulu ile etkinlikte yer alan Çevre Meclisi Yürütme Kurulu, Perşembe günü (Çevre Meclisi Başkanı kent dışında olduğundan) toplanıp durumu değerlendirerek sonucu sizinle ve basın yoluyla kentli hemşehrilerimizle paylaşacağımızı bilginize sunarım.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir