Kent Konseyi Cumhuriyet Meydanı’nda Buluşuyor

Kent Konseyi Cumhuriyet Meydanı’nda Buluşuyor
12 Eylül 2013

Çanakkale Kent Konseyi 13 Eylül Cuma günü saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanında bir araya geliyor. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek buluşmada Kent Konseyinin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı yapılacak.

Buluşmada Türkiye’de alanında ilk çalışma olma özelliğini taşıyan ve 14 maddeden oluşan ‘Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi’nin önemi ve yerel seçim sürecinde ‘Beyanname’nin adaylara benimsetilmesi ve seçim sonrasında da takip edilecek yolla ilgili açıklamaların yapılacağı belirtilirken, Genel Sekreter Gülay Sarışen Kent Konseyince gerçekleştirilebilir bir beyanname hazırlandığını vurguladığı açıklamasında hazırlanan beyannamede yer alan hak, özgürlük, fırsat ve olanakların kentimizde yaşayan bütün bireylere; cinsiyet, yaş, köken, inanç, sosyal ve ekonomik durum ve politik ayrım gözetmeksizin, eşit olarak sağlanmasını ve uygulanmasını mutlaka istediklerini ve beklediklerini belirtti. Seçimlerden sonra da yeni oluşacak belediye meclisi ve belediye başkanlığını da bu çerçevede takip edeceklerini ifade eden Sarışen, bunun için de çalışma gruplarının kurulacağını söyledi.

Genel Sekreter Gülay Sarışen, Kent Konseyi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda geniş katılımla gerçekleştireceği bu genel kurul toplantısının bir nevi “seçmenlerin” mitingi olacağını ve Seçmen Beyannamesi’nin halkla paylaşım toplantılarının Kasım ayı sonuna kadar farklı şekillerde sürdürüleceğini belirterek bir şölen havasında geçecek toplantıya “kendini bu kentin bir parçası hisseden herkesi” davet ediyoruz dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir