Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı
01 Ekim 2009

İçişleri Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenen Kent Konseyi, genel kurul toplantısını yaptı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi?nde yapılan genel kurul toplantısında çalışma gruplarının sunuşları, Kent Kültür Aksı Geliştirme Projesi ve Kent Konseyi Başkanı ile Yürütme kurulu seçimleri ele alındı. Genel kurulda söz alan Ali Aydın Çalıdağ ?Bağımlı Değil Sağlıklı Yaşam?, Hasan Özkan ?Kent Konseyi Kararları Uygulamalarını İzleme?, Arzu Başaran ?Çocuk Oyun Alanlarını Geliştirme?, Cevat İnce ?Çanakkale 2010 Kültür Projeleri? ve İbrahim Batdal da ?Engelsiz Kent Çanakkale? çalışma grubunun sunumlarını yaptı.

Çalışma gruplarının sunumlarının ardından Mimar İsmail Erten tarafından ?Kent Kültür Aksı Geliştirme Projesi? katılımcılar ile paylaşıldı.

Yönetmelikte yapılan değişikliklere göre Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu’nun yeniden seçimi yapılırken, seçim sonuçlarına göre Kent Konseyi Başkanlığına Saim Yavuz, Yürütme Kurulu Üyeliklerine ise Nurşen Albayrak, Gülay Sarışen, Filiz Mutay, Hayrettin Karabıyık, Hikmet Kuru, Mehmet Tutkun, Engin Balıkçı, Cengiz Akçay ve Filiz Öztürk seçildi.

Genel Kurul Toplantısına Vali Yardımcısı Ali Partal, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve çok sayıda dernek ve kurum temsilcisi katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir