Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

27 Nisan 2013

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katılımıyla Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kadın Meclisi’nin faaliyetlerinin sunumunun ardından, kentte kadın politikaları geliştirme ve destekleme projesi kapsamında; kadın ve kent gündemi, kadın ve siyaset konuları görüşüldüğü genel kurul toplantısında Başkan Gökhan, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve üreten kadınlara desteğinin artarak devam edeceğini söyledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, Başkan Gökhan’a kadınlara verdiği destek nedeni ile teşekkür belgesi takdim ederken, 1. lige çıkarak kentte büyük bir sevinç yaratan ve kadınların gururu olan Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol takımını da unutmadı.

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısına eşi Hale Gökhan’la birlikte katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentte kendi ayakları üstünde kalmaya çalışan ve üreten kadınlara destek olmaya devam edeceklerini belirterek, kadın meclisinin bu amaçla oluştuğunu ve örgütlendiğini belirtti. Gökhan; “Engelli annelerine ve yaşlılara yönelik çalışmalarımız da sürüyor. Her talebi olabildiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Kadının güçlü ve toplumun bir parçası olduğunu hissetmesi kentte oluşan barış ortamı için çok önemli” dedi.

Genel Kurul Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi ve önerilerin paylaşılması ile devam etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir