Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Açıldı

20 Ocak 2014

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisinin Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesi No: 59/A adresinde bulunan Mahalle Meclisi çalışma ofisinin açılışı yapıldı. Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Namık Kemal Mahallesi Meclis Başkanı Engin Kandemir, Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim, Mahalle meclis üyeleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan Namık Kemal Mahalle Meclis Başkanı Engin Kandemir, Mahalle Meclisi çalışma ofisinin önemine dikkat çekti. Başta eğitim olmak üzere birçok çalışmanın yapılacağını ifade eden Kandemir; “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, mahalle muhtarı Cahit Sevim’e ve siz davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle meclislerin oluşturulmasının ardından çalışma ofislerinin açıldığını ifade eden Başkan Ülgür Gökhan; “Tüm mahallede oturan insanların sorunlarını çözmek için buluşacakları mekanlar yaratıyoruz. Ortak sorunların her kurumda çözümü için birlik halinde olmaları ve bu noktada mahallenin gelişmesi için önemli bir fırsattır. Katılımcılık demokrasinin çok önemli unsurudur. Meclis başkanı, mahalle muhtarı, diğer üyeler ve mahalle sakinleri hem kendi mahalleleri hem de kentin tamamı ile ilgili konularda görüşmeler yapıp çözüm önerileri ile gerek belediye gerek başka kurumlara önerilerini götürme fırsatı yakalayacaklardır. Kentin en eski mahallelerinden olan Namık Kemal Mahallesi ticaretin yoğun olarak yaşandığı bir bölge. Pazar yeri yanı köprübaşı çevresi özellikle kırsal alanda ki hemşerilerimize hizmet eden iş kollarından oluşuyor. Hem yüzölçümü hem de nüfus bakımından küçük gözüken bu mahallemiz Çanakkale ekonomisi büyük önem taşımaktadır. Hem iş sahipleri hem de yılların esnaf ve tüccarı bizim çabalarımıza destek olacaklardır. İyi projeler çıkacak ve bunları değerlendireceğimize inanıyorum” dedi.

Açılış, davetlilerin Çalışma ofisini gezmeleriyle sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir