KENT KONSEYİ ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR!

09 Aralık 2016

Çanakkale Kent Konseyi’ni protesto eden Engin Kandemir, konsey binası önüne siyah çelenk koydu. Kandemir buradaki açıklamasında; “Yukarıda Allah, yürekte vicdan var” dedi.

17 Aralık 2016’da gerçekleştirilecek olan Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu öncesinde, Kent Konseyi’ne başkan adayı olduğunu duyuran Engin Kandemir ilginç bir protesto gerçekleştirdi. Kent konseyi önünde, kendisine destek veren birçok isimle beraber basın açıklaması yapan Kandemir, aralarında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı tarafından da belirlenen “oy kullanacak katılımcı seçim listesini” eleştirdi. Kandemir bina önünde yaptığı açıklamada; “Çanakkale insanı olarak şehri temsil etme hakkımız elimizden alınamaz. Ne temsil ediliyoruz, ne de temsil edilmemize müsaade ediliyor. Böyle anti demokrat bir uygulama olabilir mi? Yukarıda Allah, yürekte vicdan var. Hiç kimsenin buna adalet diyebileceğine inanmıyorum. Bu şehirde yaşayan bütün sivil toplum kuruluşlarının ve örgütlerinin, derneklerimizin, sendikalarımızın, spor kulüplerimiz ile muhtarlıklarımızın hepsinin seçime girme hakkı vardır. 400 civarında Çanakkale Dernekler Masasına alınan derneklerimizden 62 tanesi oy kullanıyor. Burada müracaat eden derneklerimiz de dahil olmak üzere oy kullanamıyor. Bizim amacımız ve Kent Konseyi’nin ana teması bütün şehri katarak, ortak harman yaratarak birlikte yürütmek. Her türlü fikre saygılıyız, her türlü fikrin bu şehre katkı yapacağına inanıyoruz. Ama solcu demokrasi buna izin vermiyor. Yani küçük bir azınlık tarafından şehre katkı sağlamak isteyen hiçbir grup buraya kabul edilmiyor. Çanakkale insanı olarak şehri temsil etme hakkımız elimizden alınamaz” dedi.

Öte yandan Kent Konseyi’nin önüne “Kent Konseyi hepimizin” yazılı siyah çelenk bırakan Engin Kandemir, daha sonra Çanakkale Valiliği’ne konuyla ilgili şikayet dilekçesini sundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir