Kent Konseyi Seçiminde Temsilciler Belli Oldu!

Kent Konseyi Seçiminde Temsilciler Belli Oldu!
11 Nisan 2017

22 Nisan’da yapılacak olan Çanakkale Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu’na katılacak olan kurum ve kuruluşlar ile temsilciler belli oldu. Seçimde toplam 445 temsilci oy kullanacak.

17 Aralık 2016’da yapılması gerekirken itirazlar nedeniyle ertelenmek durumunda kalınan genel kurulun Çanakkale Belediye Başkanı’nın çağrısıyla 22 Nisan 2017’de yapılacağı duyurulmuş ve kurum kuruluşlardan genel kurul temsilcilerini 7 Nisan akşamına kadar bildirmeleri istenmişti. Çanakkale Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü’nün de destek ve birlikteliğinde, temsilci bildirimleri bir tutanakla tespit edilerek kayıt altına alındı. Buna göre 22 Nisan saat 13.00’de Prof.Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri’nde başlayacak olan Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu’na kurum ve kuruluşları temsilen 445 temsilci katılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Aktaşçı; ”Genel Kurul katılımcı listesi Çanakkale Kent Konseyi Web sitesinde (www.canakkalekentkonseyi.org) yayımlanmış olup, temsilcilerin genel kurula kimlikleriyle birlikte gelmelerini bu vesileyle hatırlatarak, bu süreçte destek veren Çanakkale Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürü Aygül Gümüş’e de teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Kent Konseyleri Yönetmeliğinin 8. Maddesinde belirlenmiş olan kurum ve kuruluş temsilcilerinin dağılımı şöyle açıklandı: Vali adına temsilcisi, Belediye Başkanı, Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 11 Parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 25 Meslek odası, 46 Sendika, 276 dernek, 13 vakıf, 11 meclis, 36 çalışma grubundan temsilciler katılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir