Kent Müzesi’nde Cevatpaşa Mahallesi Konuşuldu

28 Mart 2014

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde bu hafta Cevatpaşa Mahallesi konuşuldu. 26 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte Cevatpaşa Mahalle Meclisi yürütme kurulu başkanı Şevket Ağan, Kent Müzesi’nin konuğu oldu.

Cevatpaşa Mahallesi meclisinin binasının hazırlıkları tamamlandığı halde açılışı yapılamamış olan son mahalle meclisi olduğunu söyleyen Şevket Ağan, meclislerinin açılışının 10 Nisan tarihinde yapılacağını, kentlileri de açılışa beklediğini söyleyerek konuşmasına başladı. Yürütme kurulu üyelerini de tanıttığı sohbette Ağan, eski Çanakkalelilerden olduğunu, dedesinin bu kentte esnaflık yaparak yer ettiğini söyledi. Cevatpaşa Mahallesi’nin adını Boğaz Müstahkem mevki komutanı Cevat Çobanlı’dan aldığını sözlerine ekledi. Cevatpaşa Mahallesi’nin sınırlarının Alman Sokağı’na kadar geldiğini belirtirken mahalledeki kayıtlı seçmen sayısının 15.000 olduğunu söyledi. Şevket Ağan, mahallelerindeki yeşil alanın az gibi görünmesine rağmen en geniş yeşil alana sahip olan mahalle olduklarının altını çizerken mahalle meclisi olarak sık sık toplantılar düzenleyeceklerini, sosyal ve kültürel etkinlikler yapmaya çalışacaklarını, mahallelerindeki kültür varlıklarının da envanter çalışmalarını yaparak belediye projelerine destek olmak istediklerini belirtti.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda 2 Nisan 2014 Çarşamba saat 18.00’da “Kentte Mahrukatçılar” süreli sergisi ilk gün buluşması gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir