Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kent Müzesi’nde Merkez Ortaokulu Eski Müdürünün Anıları Konuşuldu

Kent Müzesi’nde Merkez Ortaokulu Eski Müdürünün Anıları Konuşuldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde “Kentte Yerel Tarih” süreli sergisi paralelinde gerçekleştirilen Çarşamba sohbetleri devam ediyor. 12 Kasım 2014 Çarşamba günü Kent Müzesi’nin konuğu Merkez Ortaokulu eski müdürlerinden Mustafa Yetişti oldu.

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi tarafından yürütülen “Merkez Ortaokulumu Geri İstiyorum” çalışma grubuna dahil olan Mustafa Yetişti bir ekoldü dediği Merkez Ortaokulu’nda geçirdiği anılarını paylaştı. Matematik öğretmeni olarak başladığı öğretmenlik hayatına atandığı Merkez Ortaokulu’nda iki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra dönemin okul müdürü Vahdi Bey tarafından “zorla” müdür yardımcısı görevine getirilerek devam ettiğini söyledi. İlerleyen zamanlarda başmüdür yardımcısı ve son olarak da müdür olarak mesleğine devam ettiğini dile getirdi. Merkez Ortaokulu’nda geçirdiği yılları “Çocuk olarak başladım Merkez Ortaokulu’nda büyüdüm” sözleri ile tanımlayan Yetişti, birlikte çalıştığı eğitimci arkadaşlarını da andı. Bir dönem 1600 öğrenciye kadar ulaşan okul mevcutları olduğunu gereksinimler nedeniyle ek bina yapımına gidildiğini de sözlerine ekledi. Kalabalık öğretmen kadrosu ile çalışmanın zorlukları olduğu gibi eğlenceli anları da olduğunu paylaştı. Öğretmen kadrosunun özverili çalışmalarını da konuklarla paylaşan Mustafa Yetişti, fotoğraflarla da desteklediği sunumunda sohbete katılan konuklar ile o dönemleri andı. Merkez Ortaokulu’nun kapatılması ile birlikte öğrenci eğitim bilgileri haricindeki tüm bilgi ve anılara dair kayıtların korunamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. İdarecilerinden, öğretmenlerine, öğrencilerinden, kentlilere kadar herkes için büyük bir anlam ifade eden Merkez Ortaokulu’nun adının yaşatılması için çalışma grubu ile birlikte her türlü çalışmaya var olduklarını belirtti. Sohbet, Mustafa Yetişti’nin Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi tarafından gerçekleştirilen bu sohbetlerin okulun adının arşivlerde yer alması bakımından ne denli önemli olduğuna yaptığı vurgu ve teşekkürleri ile sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 19 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 18.00’da Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Öğrencileri ile “Bir Proje Deneyimi ? İspanya” isimli sohbet gerçekleştirilecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir