‘Kentte Balıkçılar’ – Sergi

‘Kentte Balıkçılar’ – Sergi
06 Eylül 2011

“Kentte Balıkçılar” sergisi, ilk gün buluşması 09 Eylül 2011 Cuma günü saat 18.00’da Kent Müzesi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek olup sergi 04 Kasım 2011 tarihine kadar Pazartesi günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Çanakkale Kent Müzesi’nden sergi ile ilgili yapılan açıklama:

En taze “balık” bu sergide… Fotoğraflarda kalan sinağrit, mercan, çipura ve kentlilerin tanıklığında bir kentin denize ait kısaltılmış potresini çekmeye çalıştık. Her çektiğimiz ağda yaşlanmayan birbirine yakın öyküler ve anılar… Boğazın, Egenin yerlilerinden “insan”a ait b… sardalye tadında damıtılmış tatlar ve uslanmayan denizin çocukları…

Kent ve Balık deyince akla gelen satıcısından toptancısına, oltacısından alamanacısına uzanan geniş bir yelpazede denizin çocuklarıyla röportajlar yaptık. Kentin içinden akan tuzlu suyun bu kentte bıraktığı tatları, zenginlikleri hatırlayalım istedik. Kaybetmeye bir kulaç kala denizin değerlerini, zenginliklerini yaşayanların anıları üzerine yapılan röportajları, ulaşıla bilinen fotoğraf ve belgler ile birleştirerek sergiye taşıdık ve arşivimize aktardık.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir