“Kentsel Dönüşüm Katılımcı Bir Şekilde Yürüyecek”

05 Nisan 2013

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sosyal Konutlardaki konut sahiplerine yönelik kentsel dönüşüm konusunda Çataltepeliler Derneğinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Belediye Meclis Üyeleri Cem Belli, Muharrem Erkek, Fatma Sağlam Olcaytu, Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Özleyiş Çetin, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural ve ilgili belediye personellerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Gökhan, konut sahiplerinin haklarının korunacağını ifade ederek; “Bu projenin kimsenin bulunduğu mevkiden ayrılmadan sonuçlandırılmasını amaçlıyoruz. Üstüne para vermeyin istiyoruz. Bizim niyetimiz kimseyi yerinden yurdundan ayırmak değil, sağlıklı yapılara vatandaşlarımızı yerleştirmek. Aynı mevkii sağlayalım, aynı metrekarede ev tahsis edelim diye biz bu proje üzerinde aylardan beri çalışıyoruz. Belediye rant yeri değil, fedakarlık yeridir. Belediyenize güvenin” dedi.

Gökhan; “Ben sizi bilgilendirmek için buradayım. Bu alanların sağlıklı yapılara sahip alanlar olarak kente kazandırılmasını hedefliyoruz. Konunun uzmanı insanlarla çalışıyoruz. Sizlerin lehine bu projeye neler katabiliriz, ona bakıyoruz. Projeye sizlerle oturup hep birlikte karar vereceğiz. Katılımcı bir şekilde bu proje yürüyecek.” diyerek sözlerine devam etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir