Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Kentte 1. Dünya Savaşı’nın İzleri”

“Kentte 1. Dünya Savaşı’nın İzleri”

Çanakkale Kent Müzesi’nde “Kentte 1. Dünya Savaşı’nın İzleri” başlıklı süreli sergi ilk gün buluşması gerçekleştirildi.

İlk gün buluşması müze personeli F. Çağlar Turhanlı’nın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Bu yılın 1. Dünya Savaşı’nın sonlanışının 100.’ncü yılı olması nedeniyle savaşın kente olan etkilerini bir sergi altında inceleme gereği gördüklerini belirten Turhanlı, savaş ile ilgili genel anlatının cephe ekseninde olduğunun, savaş esnasında kentin vaziyetinin çok fazla üzerinde durulmadığının ve burada yaşananların da aydınlatılmasının gerekliliğini vurguladı. Turhanlı konuşmasını, tarihi veriler, görseller ve anılar etrafında şekillenen serginin oluşturulmasında emeği geçen tüm kişilere teşekkür edip sonlandırırken Kent Müzesi etkinliklerinin Ekim ayı içerisinde her Çarşamba devam edeceğinin de duyurusunu yaptı. Serginin konuklar tarafından gezilmesi, fikir ve bilgi alışverişi ile yapılan paylaşımlar sonrası ilk gün buluşması sona erdi.

3 Ekim 2018 Çarşamba saat 18.00’da Kent Müzesi’nde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Mithat Atabay ile “Osmanlı Ordularının Sağlık Reisi Süleyman Numan Paşa” başlıklı kent sohbeti gerçekleştirilecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir