Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Kentte 10 Yıl” Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

“Kentte 10 Yıl” Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

1 Şubat 2019 saat 18:00’da Çanakkale Kent Müzesi’nde “Kentte 10 Yıl” başlıklı süreli sergi ilk gün buluşması gerçekleştirildi.

Kent Müzesi, 2009’da gerçekleştirilen resmi açılışının ardından bu sene ile Kent ile geçen 10 yılın anısını bir araya getirmek için geçmiş yıllarda yapılan çalışmaların bir özeti niteliğinde olan sergi ile karşımızda. Kent Müzesi, bu sergi ile yapılan süreli sergi, kent sohbetleri, eğitim projeleri gibi etkinlikleri ile yola çıkış sloganları olan “Kentler Anlatılınca Güzeldir” mottosunu hatırlatmayı ve aynı zamanda hikayenin başlangıcında çalışan ekipten günümüzde artık çeşitli sebeplerden ötürü aralarında olmayan eski çalışanlarına bir çeşit anma gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Kent Müzesi, “Kentte Mustafa Kemal Atatürk”, “Kentte Gençlik Tiyatrosu”, “Kentte Museviler” gibi geçmiş süreli sergileri, Kentimizdeki Müzeleri Geziyoruz, Çocuk Gözüyle Kent gibi geçmiş projeleri hatırlayıp bu çalışmaların yenileri ile karşımızda olacağının müjdesini veriyor.

“Kentte 10 Yıl” sergisi 17 Nisan 2019 tarihine kadar Çanakkale Kent Müzesi’nde ücretsiz olarak ziyarete açık.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir