Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Kentte Fevzipaşalılar’ Sergisi Açıldı

‘Kentte Fevzipaşalılar’ Sergisi Açıldı

Kent Müzesi ve Arşivi’nde süreli sergiler çerçevesinde ‘Kentte Fevzipaşalılar’ konulu serginin açılışı gerçekleştirildi.

Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda Kentte Fevzipaşalılar konulu sergi açılış yapıldı. Sergide bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz; “Bir yanını Çimenlik Kalesi’ne, bir yanını Balık Hali’ne dayamış; bir yanı Sarıçayla, bir yanı Çarşı Caddesi’yle çizilmiş bir mahalle Fevzipaşa. Taa, Fatih’in Çimenlik Kalesi’ni yaptırmasıyla başlayan bir tarih kimilerine göre. Çanakkale’nin en eski ve ilk yerleşim bölgesi. Kent göç aldıkça mahalle de göç alır. Biga’dan, Ezine’den, Ayvacık’tan çalgılarıyla birlikte mahalleye yerleşenler Çanakkale’nin eğlencelerini, düğünlerini, sünnetlerini şenlendirirler. Şahsım kolaylaştırıcılığında, konutları ve sokaklarıyla oluşturdukları yaşam merkezlerinde kendileriyle röportajlar yaptık, fotoğraflar ile de sergiyi zenginleştirdik” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir