‘Kentte Kahvehaneler I’ Sergisi İlk Gün Buluşması Gerçekleşti

19 Kasım 2011

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivinde 18 Kasım 2011 Cuma günü “Kentte Kahvehaneler I” süreli sergisi ilk gün buluşması gerçekleşti.

Sergide, bugün kentte bulunan kahvehaneler üzerinden dünkü kentin, kentin her köşesinde farklı bir isimde, farklı sosyal grupların buluştuğu kahvehaneler yer aldı. İnsanların günün yorgunluğunu atarken, her türlü problemlerini çözdüğü, çözdüğü problemleri oturduğu masada bırakıp ayrıldığı kahvehaneler, kahveciler ile yapılan röportajlar sonucunda paylaşıldı. Katılımın yoğun olduğu ilk gün buluşmasında kahvehane sahipleri mesleklerine ait ufak sırları da kentli ile paylaştı. Değişen düzene ayak uydurmak için kahvehanelerinde yaptıkları değişikleri de paylaşan kahveciler, Kent Müzesine teşekkürlerini iletirken sıcak bir çayın yanında hoş sohbete tanıklık etmek için sergi ilk gün buluşmasına katılan konukları kahvehanelerine davet etti.

“Kentte Kahvehaneler I” süreli sergisi 06 Ocak 2011 tarihine kadar Pazartesi günleri hariç her gün 09.00 ? 17.00 saatleri arasında Kent Müzesi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonunda ziyaret edilebilir.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir