Kepez AK Parti’de Başkanlığa Ülkü Ay Seçildi

13 Kasım 2011

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde gerçekleştirilen AK Parti 4. Olağan Kongresinde başkanlığa Ülkü Ay seçildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, 23. Dönem Milletvekili Müjdat Kuşku, İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, Kadın Kolları İl Başkanı Jülide İskenderoğlu, Gençlik Kolları İl Başkanı Orçun Oktay ve partililerin katıldığı seçimde tek liste yer aldı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlk konuşmayı yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, Kepez belde teşkilatında daha önceki dönemlerde görev yapan partililere teşekkür ederek, “2002 yılından buyana ülkesinin refah ve kalkınmasını amaç edinmiş bir partide bulunmaktan onur duyuyoruz. Bu zamana kadar Kepez hizmet kervanında çok büyük nasipler aldı. AK Parti’nin Kepez’de tek bir çivi dahi çakmadığını söyleyenlere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, SGK binası ve bizim dönemimizde olan ve doğru dürüst kullanılamayan arıtma tesisini gösterebiliriz” dedi.

23. Dönem Milletvekili Müjdat Kuşku ise yaptığı konuşmada AK Parti’de siyasetin hizmet odaklı olduğunu belirterek, birlik beraberlik içerisinde yürütülen bu siyaset sayesinde başarıya ulaşıldığını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu ise yaptığı konuşmada vatandaşın hakkını, hukukunu hangi partiden olursa olsun ayırt etmeden kararlıkla savunmayı ilke edinen bir parti olduklarını belirterek, “AK Partili olmak çok büyük sorumluluk gerektiriyor. Bu yükü taşımak da ancak hizmet ve çalışma aşkıyla olur. Bizlerde bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ise yaptığı konuşmada partinin milletin partisi olduğunu ifade etti.
Son olarak konuşma yapan Kepez Belde Başkanı Ülkü Ay ise AK Parti’nin Türkiye’nin partisi olduğunu ve dünyanın da partilerine gıpta ile baktığı söyleyerek, “Kepez’de çok büyük hizmetler verdik. Her ne kadar bugün yapılan hizmetlere sahip çıksalar da Kepez halkının herşeyi çok iyi bildiğinin farkındayız. En büyük amacımız ise Kepez’de AK Parti hizmetleriyle tekrar kaldığımız yerden devam etmek” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile seçime geçildi. Seçim sonunda 100 delegenin oyunu alan Ülkü Ay’ın listesi belde yönetimini kazandı. Yapılan seçim sonunda Ülkü Ay’ın listesinde şu isimler yer aldı: “Ülkü Ay, Sedat Erdoğan, Zafer Topsoy, Üzeyir Aydın, Hüseyin Dalaklı, Sıtkı Uyanık, Alaatin Acar, Akın Erdoğan, Oktay Işık, Yücel Türkoğlu, Hidayet Akgün, Talih Akça, Uğur Düzgün, İlhan Esen ve Ali Ağırlan.”

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir