Kepez Belediye Başkanı Mutan’dan Üniversite Hastanesi ile İlgili Açıklama

30 Haziran 2011

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama Araştırma Hastanesi’nin Terzioğlu kampüsünün giriş kısmına kurulması ile ilgili yapılan çalışmaların beldeye bir zararının olmayacağını söyledi.

Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, beldede bulunan üniversite hastanesinin Terzioğlu Kampüsü girişindeki bölgeye kurulması ile ilgili çalışmaların yapıldığını basın yayın organlarından okuduğunu belirterek, “Yapılan açıklamalarda üniversite hastanesinin Kepez’den gideceği ve bununda beldeyi ekonomik kayba uğratacağı söyleniyor. Bu söylemlere katılmıyorum. Sosyal Güvenlik Kurumu binası Kepez’de. Çanakkale’nin tek Diş Hastanesi yine Kepez’de. İlimizin tek 5 yıldızlı oteli yine Kepez’de. Üniversite hastanesinin beldemizden gitmesi diye birşey olamaz. Yeni hastane Terzioğlu Kampüsünün bulunduğu bölgeye kurulabilir. Ancak beldemizdeki üniversite Hastanesinin bulunduğu bu yer yine hastanemize bağlı bir kurum olarak çalışmalarını sürdürür. Bu sebeple hastanenin buradan kalkacağı ve beldemizinde bunun ardından balon gibi söneceği söylentilerine katılmıyorum” dedi.

CHP Kepez Yönetim Kulunu Üyesi Hüseyin Dalkıran’ın partisinden istifa kararı hakkında da açıklamalarda bulunan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, kendisinin bu kişiyi tehdit etme durumunun bulunmadığını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir