Kepez, İlköğretim Okuluna Kavuşuyor

Kepez, İlköğretim Okuluna Kavuşuyor
09 Ocak 2010

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle 2 yıl önce yıkılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun yerine yeni okul yapılıyor.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2 yıl önce yıkılan okulun yerine yenisinin yapılamaması sebebiyle öğrenciler barakalarda eğitim gördüğünü belirterek, ?Geleceğimiz çocuklarımızın yetişmeleri hususundaki hassasiyeti gösterme noktasında yaptığımız çalışmalarda olumlu sonuçlar aldık. Modern çağa uymayan bir zihniyetle çocuklarımızı barakalara hapsedip arsa üzerinde bir çok hayaller kurulmuştu. Bunları söndürdük. İnşallah 2010-2011 eğitim öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu öğrencilerimiz, modern eğitim olanaklarıyla yeni okullarında merhaba diyecekler. Bütün amacımız bu yönde ve işin de takipçisi olmaya devam edeceğiz “dedi.

Çevre düzenlemesi Kepez Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan okulun inşaatını yapan firma yetkilileri ise okul inşaatını 7 ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi taahhüt etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir