Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kepez Limanı’nda Sintine İşleme Bölümü Kapatılıyor

Kepez Limanı’nda Sintine İşleme Bölümü Kapatılıyor

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde bulunan Çanakkale Limanında hizmet veren sintine (atık) işlemi bölümü kapatılacak.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, çıkması beklenen yönetmeliklerin çıkmamasının haksız rekabet ortamı oluşturduğunu belirterek, “Bu sebepten dolayı liman işletmesi tarafından sintine işlemi bölümünün kapatılma kararının alındığını duyduğumuzda üzüldük. Ülkemizde işsizliğin artığı ve ekonomik krizlerin olduğu bu ortamda 40 ile 50 kişinin daha ekmeksiz, aşsız kalması düşündürücü. Beklenen bir yönetmeliğin çıkmamasıyla oluşan bu durumun çözümü noktasında Çanakkale vekillerine, iktidar ve muhalefeti büyük görev düşüyor. Limanımızın Çanakkale ekonomisine katkısının farkına varılmalı ve haksız rekabeti sağlayan garip uygulamaların önüne geçmek için gereken yönetmelikler en kısa sürede çıkarılmalı ve Çanakkale Limanı ikinci plana atılmamalı” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir