Kepez’de Asansörlerin Yıllık Denetimini Makine Mühendisleri Odası Yapacak

08 Şubat 2012

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesi sınırlarının içinde kalan binalarda tahsisli bulunan asansörlerin periyodik denetimlerinin yılda bir kez yapılarak standartlara uygun duruma getirilmesini amaçlayan protokol Kepez Belediyesi ile Çanakkale Makine Mühendisleri Odası arasında imzalandı.

2012-2013 yıllarını kapsayan protokolün imza töreninde bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, beldenin toplu yaşam alanları olarak gelişip büyümekte olduğunu belirterek, “Toplu konutlar ve sitelerimizdeki asansörler için “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği”ndeki yasal düzenlemeden sonra alınan başvurular içinde Çanakkale Makine Mühendisleri Odası yönetmeliğin standartlarına uygun A tipi muayene kuruluşu olarak karşımıza çıktı. Bugün burada konuyla ilgili olarak belediyemiz kontrolünde beldemizde bulunan asansörlerin periyodik denetimlerinin yapılmasına dair protokolü Çanakkale Makine Mühendisleri Odamız ile imzalıyoruz. Toplu konutlar ve sitelerimizin yöneticileri asansörlerinin kontrollerini her yıl yaptırmalılar. Bu konuyla ilgili belediyemize başvurmaları yeterli olacak. Bu protokolle Makine Mühendisleri Odası incelemeleri hakkında üç nüsha rapor düzenleyecek. Bu raporlarının bir nüshası belediyemize, bir nüshası yöneticiye verilecek. Denetim yapılan yılın yönetmeliğinde belirtilen standartların dışında bir durum karşısında gerekli iyileştirilmeler belediyemiz tarafından istenecek. Beldemizdeki binalarda tahsisli asansörlerin denetimlerinin yanı sıra aylık bakımlarını gerçekleştiren firmaların da denetimini kapsayan bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çanakkale Makine Mühendisleri Odası Başkanı Nazif Bıçakçı da yaptığı konuşmada binalarında tahsisli asansörleri kullanan vatandaşların yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde en iyisini Kepez Belediyesi işbirliği içinde sunmaya çalışmaktan mutlu olduklarını söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir