KESK ve DİSK Üyelerinden Eylem

26 Mayıs 2010

Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK’in, çalışma yaşamındaki sorunlar ve Tekel işçilerinin durumuna dikkat çekmek amacıyla kararlaştırdığı “Üretimden gelen gücün kullanılacağı genel eylem”, bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de başladı.

Öğle saatlerinde Salı Pazarı mevkiinde bir araya gelen KESK ve DİSK’e bağlı çalışanlarla bazı siyasi parti temsilcileri, sloganlar atarak İnönü Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Ellerinde döviz ve pankartlarla güvencesiz çalıştırılmanın son bulması için sloganlar atan çalışanlar, daha sonra Halk Bahçesi’ne geçti. DİSK adına Oğuz Teoman, KESK adına da KESK Dönem Sözcüsü Sedat İskenderoğlu birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmalarda, başta güvencesiz çalıştırılma olmak üzere 12 talep dile getirildi. 26 Mayıs’ta grev kararı alındığını belirten sözcüler, “Biz bugün KESK olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de verdiğimiz sözü tutarak grevi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Sıcak hava yüzünden zaman zaman zor anlar yaşayen işçiler, ellerindeki pankartları ve dövizleri yerlere bırakarak ağaç gölgelerine kaçmak zorunda kaldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir