“Kim Bay Schmıtt” Geliyor

“Kim Bay Schmıtt” Geliyor
28 Kasım 2020
20:00
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu
Tiyatro

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından “KİM BAY SCHMITT” oyunu geliyor.

28 Kasım 2020 (Cumartesi) günü, saat 20:00’da ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda sahne alacak oyun hakkında açıklamada yapan Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; “Tam Bilet:15 Tl
Öğrenci: 8 TL. Büyük Oyunu( +13 ) /1 Perde / 1 Saat 20 dk. Bilet Satış :İskele Meydanı Turizm Danışma Ofisi (Bilet satışı BAŞLADI) Salona girişlerde maske zorunluluğu vardır. Maskesiz seyirci salona alınmayacaktır. Salon kapasitesi 314 kişilik olup, içeri 150 kişi alınması ve oturma düzeni birer boşluk olacak şekilde planlanmıştır.
❗20.00’dan sonra salona giriş yapılmamaktadır. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüze bağlı yerleşik ve turne sahnelerimizde Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulanması uygulamasına geçilmiş olup, oyun seyredecek olan vatandaşlarımızın HES kodunu temin ederek sahnelerimize gelmeleri gerekmektedir. Sanatseverlerimize saygıyla duyurulur.”

KONUSU
Oyun, evlerinde yemek yiyen bir çiftin bir anda kendi evlerinde olmadıklarını fark etmesiyle başlıyor. Duvardaki tablodan özel eşyalarına kadar hiçbir şey onlara ait değil. Dışarı çıkmak istiyorlar, kapılar kilitli. Bu bir kabus mu yoksa gerçek mi? Yoksa bu durumu kabullenmek mi gerekir? Kendimizi nehrin akıntısına mı bırakmak gerekir?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir