Kimsesiz Vatandaş Ölümle Pençeleşiyor

15 Ağustos 2010

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, köprü altında kaderine terk edilen kimsesiz vatandaş ölümle pençeleşiyor.

Adanalı olduğu öğrenilen 55-60 yaşlarındaki şahsın uzun süredir köprü altında yaşam mücadelesi verdiğini belirten vatandaşlar, devletin hasta adama sahip çıkmasını istedi. Vatandaşlar, “Yaşlı adamın ismini bile bilmiyoruz. Şahıs köprü altında adeta ölümle pençeleşiyor. Kendisi sürekli burada kıvranıp duruyor. Hayvanlara bile yakın ilginin gösterildiği şu mübarek günlerde bu şahsın bir köşeye atılıp ölüme terk edilmesi moralimizi bozuyor. 112 Acil Servis’e durumu bildirdik. Ambulansla hastaneye kaldırılan şahıs bir süre sonra yine ambulansla bu bölgeye getirilip bırakıldı. Bu sıcak havalarda ilgilenen olmazsa kısa sürede hayatını kaybedebilir, mübarek Ramazan ayında bu şahsa yetkililer sahip çıksın” dedi.

Güncelleme: 15 Ağustos 2010
ÖLÜME TERK EDİLEN KİMSESİZ VATANDAŞA BİGA DEVLET HASTANESİ SAHİP ÇIKTI

Çanakkale’nin Biga ilçesinde köprü altında ölüme terkedilen vatandaşa Biga Devlet Hastanesi sahip çıktı.

Daha önce de pansumanları yapıldıktan sonra yaşadığı köprü altına bırakılan 54 yaşındaki Adanalı Kazım Oğulrer isimli vatandaş ile ilgili haberlerin basın yayın organlarında yayınlanmasının ardından devreye giren Biga Devlet Hastanesi yetkilileri 112 Acil Servis ekibi tarafından bölgeden alınıp hastaneye getirilmesinden sonra yaşlı şahsın temizlik bakımını yaparak tedavi altına aldı. Hastanede yıkanıp bakımı yapılan yaşlı adama temiz kıyafetler giydirilerek gerekli sağlık taraması yapılırken, müşahede odasında gözlem altına alınıp karnı doyuruldu.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Fahrettin Özkan yaptığı açıklamada bu tür hastaların tedavisini yaptıktan sonra aldıkları yere bırakmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Bu hastamıza da daha önce tedavi yaptıktan sonra bu işlemi uyguladık. Bu sefer de 112 ekiplerinin hastayı hastanemize getirmesiyle kendisini temizledik, karnını doyurduk ve gerekli tedavilerini yaptık. Şu anda gözlem altında tutuyoruz. Aynı zamanda Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na da yazılı dilekçe ile başvurarak barınma konusunda yardım istedik. Hastanın şu anda sağlık durumu iyi” dedi.

Yaşlı adam ise, “Başta benimle ilgili haberi yapan siz basın mensuplarına ve Biga Devlet Hastanesi’ndeki hemşirelere, başhekime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir