Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırkyama Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

Kırkyama Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu üyeleri Kırkyama eğitmeni Sükeyne Tulan’la atölye çalışması gerçekleştirdi.

İstanbul’da çalışmalarını sürdüren “Hayat Kırkyamayla Güzel Grubu” üyesi “Kırkyama &Patchwork” sanatçısı Sükeyne Tulan, Boreas Kırkyama Çalışma Grubunun davetlisi olarak Çanakkale’ye geldi.

İki gün süren eğitim hakkında bilgiler veren Tulan; “Patchwrok kesim teknikleri üzerinde çalıştık. İtalyan yorganlama tekniği, meshwork gibi patchwork için önemli kesim tekniklerini anlattım. Çanakkale Kent Konseyi ve Boreas Kırkyama Çalışma Grubunu çok başarılı buluyorum. Kırkyama insanları hayata bağlayan bir sanat, terapi de diyebiliriz. Ben bu sanatı çok değerli buluyorum. Ülkemizde fakirlik sanatı olarak görülen kırkyama son yıllarda revaçta ve geleceğinin iyi olduğunu düşünüyorum. Umarım, Çanakkale’de yapılan festival daha uzun süre devam eder” dedi.

Filtreler:
Görüntülenme: 22
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir