Kitapla Başlayan Yolculuk: “Çanakkale’yi ve Türkiye’yi Çok Sevdik”

08 Mayıs 2015

Bir aile düşünün. Gündelik yaşamlarına devam ederken bir kitap okuyorlar ve sonra çok istedikleri yolculuğa çıkmaya karar veriyorlar. Paul Meier ve eşi Sarah Climenhaga, çocukları Jacob (12), Kyra (9), Thomas (5) ile birlikte 4 aydır yollarda. Şu an Çanakkale’de olan aile, Çanakkale’yi çok sevdiklerini dile getirerek Türkiye’nin doğal güzelliklerine de hayran olduklarını söylüyorlar.

Kanada’da yaşayan Paul Meier ve Sarah Climenhaga çifti, arkadaşlarından sıklıkla duydukları Türkiye’yi okudukları bir kitap sonrasında daha fazla görmek istediler. 2015 Şubat ayında çocukları Jacob (12), Kyra (9), Thomas (5) ile birlikte bir gezi planı oluşturan aile, yolculuklarına ilk olarak Brüksel’de başladı. Belçika’dan sonra Avrupa’ya rotalarını çeviren aile, üç buçuk ay Hollanda, Almanya, İsviçre, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’da bisiklet ile seyahat ettiler. Türkiye’de bisiklet ile yolculuk yapamadıklarını belirten aile, otobüs ve uçak yolculukları yaparak İstanbul, Göreme, Kaş, Antalya ve Çanakkale’yi ziyaret ettiklerini söyledi. Yolculuklarının ilk yarısını Toronto’da sonlandıracaklarını söyleyen Paul ve Sarah, altı ay daha Avustralya ve Yeni Zelanda’da olacaklarını, dünya turunu ise Hong Kong’ta sona erdireceklerini ifade etti.

“Bir Sürü Güzel Anımız Oldu”
Ailecek planladıkları yolculuğun kendilerine çok şey kattığını söyleyen Paul ve Sarah, “Bir sürü güzel anımız oldu, Türkçe konuşamıyoruz, bu yüzden otobüs bulmakta zorlandık ama onun dışında büyük bir zorluk yaşamadık. Çanakkale çok güzel bir yer, özellikle deniz kenarında bulunan kafeler ve restoranlar çok ilgimizi çekti. Çanakkale’de Gelibolu yarımadasına yapacağımız ziyaret için sabırsızlanıyoruz. Türkiye’yi çok sevdik. İnsanlar çok cömert, yiyecekler çok lezzetli ve doğal güzellikleri inanılmaz” dediler.

Paul Meier ve eşi Sarah Climenhaga ile çocukları Jacob (12), Kyra (9), Thomas (5)’ın yaptığı dünya yolcuğundan o güzel anlar:

Eğer ailenin seyahatini merak ederseniz: http://trainsplanesandbikes.blogspot.ca/

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir