Kıymalı Bamya Oyunu Seyirci İle Buluştu

Kıymalı Bamya Oyunu Seyirci İle Buluştu
09 Ocak 2019

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde seyircisi ile buluşan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyun tiyatro severlerden tam not aldı.

Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda sahnelenen tiyatro oyununu İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal DOKUZ, kurum müdürleri ve davetliler izledi.

İl Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyun yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken, bunlara karşı olanların ötekileştiriyor. Trajikomik öğelerin yer aldığı ve zaman zaman seyircilerin kahkahalarla tepki verdiği oyunu Çanakkaleliler beğeni ile izledi.

1 saat 20 dakika süren oyun sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, tiyatro oyuncularını tebrik ederek çiçek takdiminde bulundu.

Türk tiyatrosunun çok değerli olduğuna dikkat çeken Dokuz; “Başarılı bir oyun seyrettik. Tiyatrolar insanı insanla anlatma sanatıdır. Yerli ve milli oyunlarımızı da ön plana çıkartmak istiyoruz, güzel bir ortamda güzel bir eser izledik. Katılımlarınızdan dolayı siz değerli izleyicilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir