Kızılay Çan Şubesi’nden ‘Vekaleten Kurban Bağışı’ Açıklaması

Kızılay Çan Şubesi’nden ‘Vekaleten Kurban Bağışı’ Açıklaması
04 Aralık 2008

Türk Kızılayı Kurban Bayramı için “Kurbanlarınız Kızılay eliyle gerçek amacına ulaşır” sloganı ile “Vekaleten Kurban Bağış Kampanyası” başlattı.

Başlatılan kampanya ile ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Kızılayı Çan Şube Başkanı Ramazan Durgun, 6 Aralık 2008 tarihine kadar sürecek kampanyada Türk Kızılayı’na bağışlanacak kurbanların Et ve Balık Kurumu’nun (EBK) kombinalarında dini vecibelere uygun, dualar eşliğinde, vekalet veren kişinin ismi okunarak ve noter huzurunda kesileceğini söyledi. Durgun, Vekaleten Kurban Bağış bedelinin 260 YTL olduğunu ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşların Kızılay Çan Şubesi’nden makbuz karşılığı, bütün bankalardan 2868 Nolu hesaba, PTT merkezlerinden 2868 No’lu Posta Çeki, ?www.kizilay.org.tr? internet adresinden ve 168 Ücretsiz Danışma ve Bağış hattından bağışta bulunabileceklerini kaydetti.

Ramazan Durgun, kampanyanın sonunda bağışı yapan kişilere kesilen kurbanlardan bağışçılarımızın hakkı olarak bir kilogramlık kavurmalar, kurbanların kesildiğini belgeleyen CD görüntüleri ve teşekkür belgelerini teslim etmek sureti ile geri dönüleceğini ve bağışlanan kurbanların 2.50 kilogramlık teneke kutularda kavurma yaptırılarak geçmiş yıllarda olduğu gibi ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere dağıtılacağını sözlerine ekledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir