Kocayayla İlköğretim Okulu’nun Resmi Açılışı Yapıldı

25 Mayıs 2012

Çanakkale’de, Kocayayla İlköğretim Okulu’nun tamamlanan yeni binasının resmi açılışı törenle yapıldı.

150 bin lirası Çan Köylere Hizmet Götürme Birliği, 100 bin lirası köy halkı, kalan kısmı da Kocayayla Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağaları Ehliman Uz ile Bora Engin tarafından karşılanarak, toplam 650 bin liraya yapılan ve ismi “Kocayayla Enginuz İlköğretim Okulu” olarak değiştirilen okulun resmi açılışı yapıldı. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ve işadamı Boran Engin tarafından kurdele kesildi.

215 öğrencisi bulunan ve 14 öğretmenin görev yaptığı iki katlı Kocayayla Enginuz İlköğretim Okulu’nda 8 derslik bulunuyor. Okulun sıhhi tesisat ve seramik döşemeleri ise Kale Grubu Şeref Başkanı Dr. İbrahim Bodur tarafından bağışlandı. Devlet-millet işbirliğiyle tamamlanan okula katkıda bulunanlara teşekkür edildi.

Açılış sonrası davetlilere pilav ikram edilirken, Vali Güngör Azim Tuna, köylü kadınlarla bir süre sohbet etti. Folklor gösterileriyle renklenen törende okulun yapımında emeği geçenlere plaket verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir