KONFERANS: “Barış ve Bölgeselleşme”

KONFERANS: “Barış ve Bölgeselleşme”
16 Mayıs 2013

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSGP) Çanakkale oluşumu YSGP Danışmanı, Taraf Gazetesi Yazarı ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cengiz Aktar’ın katılacağı “Barış ve Bölgeselleşme” konulu bir konferans düzenliyor.

25 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 11.30’da Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek olan konferans Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin 4. buluşması. Geçtiğimiz dönemde Halil Azak ve Timuçin Şahin’in Permakültür sunumuyla başlatılan etkinlikleri Prof. Dr. Murat Türkeş, Prof. Dr. Kenan Kaynaş, Prof. Dr. Türker Savaş ve Durukan Dudu’nun konuşmacı olduğu “Çanakkale ve Ekoloji”, Prof. Dr. Ahmet İnsel’in konuşmacı olduğu “Türkiye’de Sol ve Ekoloji Mücadelesi”, YGSP Eşsözcüsü Arif Ali Cangı’nın katıldığı “4(A)dalet Kampanyamız ve Çanakkale’de Ekoloji Mücadelesi” temalı buluşma ve söyleşiler takip etti.

Çanakkale’de 25 Mayıs Cumartesi günü “Barış ve Bölgeselleşme” konulu bir konferans verecek olan Prof. Dr. Cengiz Aktar;
1955 yılı İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Sorbonne Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. İktisat alanında doktora yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi. Türkiye’de Avrupa Birliği üzerine kitaplar ve makaleler yayınladı. 1989 ve 1994 seneleri arasında Birleşmiş Milletler’in çalışmalarının için yer aldı ve Avrupa Birliği’nin göç ve iltica politikaları konusunda biçimlenen hükümetlerarası danışma kurulunun ikinci başkanı olarak görevlerde bulundu. 1994 ve 1999 seneleri arasında ise Birleşmiş Milletler’in Slovenya Temsilciliği görevini üstlendi. Kısa bir süre Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde dersler verdi. Ayrıca Taraf Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir