Koordinatör Büyükelçi Hasan Aşan, Vali Ahmet Çınar’ı Ziyaret Etti

08 Ocak 2014

Çanakkale Savaşlarının yıl dönümü törenleri nedeniyle Dışişleri Bakanlığından görevlendirilen Koordinatör Büyükelçi Hasan Aşan, Vali Ahmet Çınar’ı makamında Ziyaret etti.

Ziyaretin ardından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99’ncu yıl dönümü ve 24-25 Nisan Çanakkale Savaşlarının 99’ncu yıl dönümü etkinlikleri hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantıya Çanakkale Valisi Ahmet Çınar başkanlık etti.

Toplantıya Vali Ahmet Çınar’ın yanı sıra Koordinatör Büyükelçi Hasan Aşan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ramazan Gülendam, Vali Yardımcıları Saim Eskioğlu, Hüseyin Kulözü Ve Bekir Sıtkı Dağ, 2’nci Kolordu Komutanlığı Genel Sekreteri Yaşar Kılıç, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Enver Aydın, SG Grup Komutanı SG.Albay Hasan Tunay ve daire müdürleri katıldı.

Toplantıda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi tören yerinin tespiti, 18 Mart haftası boyunca gerçekleştirilecek tören ve etkinliklerin belirlenmesi, 24-25 Nisan Çanakkale Savaşlarının 99 ve 100’ncü yılı anma törenleri kapsamındaki hazırlıkların değerlendirilmesi konuları görüşüldü.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir