Köprü İhalesi 26 Ocak’ta Gerçekleştirilecek!

26 Ekim 2016
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) kesimi için Resmi Gazete’de bir ilan yayınlandı.Yayınlanan karara göre; yap-işlet-devret modeli kapsamında istekliler arasında kapalı teklif alma usulüyle 26 Ocak’ta ihale düzenlenecek. İstekliler dosyayı da görebilecek. Dosyalar, 2 Kasım’dan itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’ndan ücretsiz görülebilecek. Ayrıca Geçici teminat tutarı 100 milyon lira olan ihaleye ilişkin dosya, KDV dahil 100 bin lira bedelle satın alınabilecek. Resmi Gazete’de yer alan ihale ilanını paylaşan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ise “ilk somut, resmi adım atılmış oldu” dedi.

İhale tarihinin 26 Ocak 2017 olduğunu belirten Turan, “Başbakanımızın da söylediği gibi bir aksilik olmazsa Çanakkale 1915 Köprüsü’nde ilk kazmayı 18 Mart’ta atmak istediklerini” söyledi.

Turan; “Köprüyü Çanakkale’nin kaderi olarak görüyoruz. Köprü sayesinde transit geçişler kolaylaşacak. Çanakkale aynı zamanda tarım şehri. Hem Çanakkale’den hem de bölgeden tarımsal üretimin ihracatında köprü önemli bir işlevi üstlenecek. Hem Çanakkale turizmi olumlu etkilenecek hem de lojistik taşımacılıkta Çanakkale önemli bir geçiş noktası haline gelecek” diye konuştu.

7 GÜN ÖNCESİNDEN BAŞLAYACAK
Köprüye teklifler, en erken ihale tarihinden 7 gün önce başlamak üzere ihale tarihinde saat 10.00’a kadar Görevlendirme Komisyonu Başkanlığı’na elden veya postayla teslim edilecek. Belirtilen gün ve saatten sonra verilen teklifler ile postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecek.

Öte yandan projenin belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı gerçekleştirilecek, sözleşme süresi sonunda ise otoyolun her türlü borç ve taahhütlerden arınmış şekilde, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’ne devredileceği belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir