Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kordon Boyuna 11 Palmiye Dikildi

Kordon Boyuna 11 Palmiye Dikildi

Çanakkale Belediyesi “Kordon Boyu Çevre Düzenleme ve Kentsel Tasarım Projesi” kapsamında üst yapı çalışmasına devam ettiği bölgeye 11 adet palmiye ağacı dikti.

Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında kordon boyuna 11 adet 3,5 – 4 metre boylarında robusta tipi palmiyenin dikimini gerçekleştirdi. Yörenin iklim ve özelliklerine göre seçilen ağaç ve bitkilerin diğer üst yapı çalışmalarıyla da bütünlük sağlayacak şekilde seçilmesine özen gösterildiğini belirten yetkililer, bölgede çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

çanakkaleli (09/06/2011 15:54)

Niye palmiyeler kimi insanları bu kadar rahatsız ediyor. Sormak isterim cumhuriyetin ilk zamanlarında İzmir Fuar alanına ve Kordon'una, 90'ların başında ise Demircioğlu caddesine dikilen palmiyelerden de bu kadar rahatsız oluyor musunuz? Yoksa onlarda arap kültürünün ve cumhuriyetin yitirilen değerlerinin bir parçası mıdır? Bu şehre illaki sadece çınar ve karaçam mı dikilmesi gerekiyor. Aslında o alana diğer ağaçların devamı olarak fıstık çamı dikilebilirdi, ama palmiyelere de göz kirliliği demek biraz fazla gibi. Tabii Ankara'da ki gibi arap mimarisinde camiiler yapıp bahçesine plastik palmiyeler konmasını bende tasvip etmiyorum. Saygılarımla.

ismail erten (26/05/2011 16:51)

palmiye arap kültürümüdür, cumhuriyetin asrileşmesi için meydan fügürümüdür... peki bunların çanaklayle ne ilgisi vardır... birileri yine "canım böyle istedi" diye kentin kamusal alanlarını kirletmekte...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir