Kordon Boyunda Seyyar Satıcı Operasyonu

Kordon Boyunda Seyyar Satıcı Operasyonu
26 Ocak 2012

Çanakkale’de yasak olmasına rağmen kordon boyunda seyyar satış yapan satıcılara yönelik gerçekleştirilen denetimde pamuk helva satan bir seyyarın el arabası zabıta ekiplerinin müdahalesi ile araca yüklenerek bölgeden kaldırıldı.

Zabıta ekipleri alınan karar gereği kordon boyunda seyyar satıcıların satış yapmasının yasaklandığını belirterek, uzun süredir bölgede satış yapan seyyarların uyarıldığını, buna uyulmaması sebebiyle de şahısların araçlarının alınarak bölgeden kaldırıldığını söyledi. Öte yandan yıllardır bölgede seyyar satış yaparak geçimlerini sağlayan vatandaşlar ise yapılan bu uygulamaya tepki gösterdi. Ekmek parası kazanmak için yıllardır kordon boyunda satış yaptıklarını ifade eden seyyar satıcılar, “Bizi buradan çıkaranlar satış yapacağımız bir yer göstermiyorlar. Biz ailelerimizin geçimini nasıl sağlayacağız? Bunu düşünmüyorlar mı?” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan özellikle yaz aylarında kordon boyunda mısır satışı yapan seyyarların da bundan sonra bölgede satış yapamayacakları iddia edilirken, belediyenin bu yönde nasıl bir tavır sergileyeceği ise merakla bekleniyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir