Kordonboyu Düzenleme Projesi İlk Etap Çalışması Başlıyor

Kordonboyu Düzenleme Projesi İlk Etap Çalışması Başlıyor
01 Ekim 2009

Kıyı emniyetinin sağlanması ve korunması, kullanım güçlükleri ile emniyetin sağlanması amacıyla Çanakkale Belediyesi tarafından projelendirilen ?Kordonboyu Dolgu Alan Projesi? düzenlenen imza töreni ile protokole bağlandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ulaştırma Bakanlığı DLH Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından onaylanan Kordon Boyu Dolgu Alan Projesi işi için açılan ihaleye toplam 4 firmanın katıldığını belirterek, ?İhale bedeline en düşük teklifi veren Hakbal Maden İnşaat Nakliyat Makine Petrol Ürünleri Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. aldı” dedi.

Başkan Gökhan, tecrübeli bir firmayla sözleşme imzaladıklarını da belirterek, ?Firmada Çanakkale Limanlarını iyi tanıyan, DLH Bölge Müdür Yardımcılığı yapmış inşaat fizik mühendisleri var. Teknik olarak da yapımcı olarak da çok tecrübeliler. Kordonboyu kıyı tahkimatı ve dolgu yapım işinin tamamlanmasını Aralık 2009 sonu olarak planlıyoruz. Hava şartlarından dolayı her hangi bir olumsuzluk yaşanmaz ise bu tarihte bitirilecek. Dolgu yapılacak alan 10 metrelik bir genişliğe sahip olacak ve 525 metrelik kıyı şeridini kapsayacak? dedi.

Gökhan, proje kapsamında emeği geçen Belediye Meclis Üyesi Bayındırlık Eski Müdür Yardımcısı Mimar Mehmet Çetin Ersan?a da teşekkür de ederek, ?Bu projenin bazı konuları ile kendisi ilgilendi. Öneriler sundu. Yapmış olduğu öneriler dahilinde projemiz şekillendi? şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir