Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Köy Kadınlarından Tiyatro Gösterisi

Köy Kadınlarından Tiyatro Gösterisi

Çanakkale?de Tevfikiye köyünde yaşamlarını sürdüren bayanların tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi?de düzenlenen ?Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması? öncesi kısa bir tiyatro oyunu sergileyen Tevfikiye köyünden 8 bayan seyircilere neşeli anlar yaşattı. Kumkale köyü İngilizce Öğretmeni İlknur Yenal Üstün?ün çalıştırdığı Tevfikiye köyünden 8 bayan ?Kız İsteme? ve ?Yemek Pişirme? oyunlarında gösterdikleri üstün performans ile seyircilerden büyük alkış aldı. İlknur Yenal Üstün, hiç tiyatro eğitimi almayan köy kadınlarının 15 günlük sürede rollerini rahatlıkla ezberlediklerini belirterek, ?Bu 15 günlük süre içinde de kendileri ile ancak 4 gün çalışabildik. Bayanların büyük yetenekleri var. İstendiği taktirde nelerin yapılabileceğini bu bayanlar herkese gösterdi. Kendilerini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum? dedi.

Hayatlarında ilk kez tiyatro oyununda rol aldıklarını belirten Tevfikiye köyünden bayanlar ise daha fazla çalışmaları halinde çok daha iyi oyunları sergileyebileceklerini ifade ettiler.

İHA

Yorumlar

behtiye yıldırım (29/11/2009 22:12)

başarılarınızdan dolayı sizleri içten kutluyorum başarilarınızın devamınızın arz ederım

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir