Köyde Elektronik Tamir Dükkanı Açtı

02 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan 700 haneli Etili köyünde üniversite mezunu genç elektronik tamir dükkanı açtı.

Karakadılar köyünde ikamet eden Ferdi Öztürk (27), Balıkesir Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü’nü bitirdikten ve çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra Etili köyünde işyeri açtı. Etili köyü ile çevre köylere hizmet vermeyi amaçladığını belirten Öztürk, “Etili köyü gelecekte belde olabilecek bir yerleşim yeri olduğundan işyerimi burada açmayı uygun gördüm. Başlangıçta köyde elektronik tamir dükkanı açtığımı görenler çok şaşırdı. Sonradan onlar da alıştı. İşlerim günden güne artıyor” dedi.

Her türlü televizyon, cep telefonu, uydu sistemleri, bilgisayar, güvenlik kameraları tamir ve montajını yaparak köy halkına hizmet ettiğini belirten Etili Köyü Muhtarı Hilmi Ceylan ise, “Köyümüzde elektronik tamir dükkanın açılması bize de ilginç geldi. Bozulan elektronik eşyalarımızı köyümüzde tamir yaptırıyoruz. Hizmeti köylümüzün ayağına getirmesinden dolaya kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir