Köylülerden Örnek Davranış

08 Eylül 2009

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Ahmetçe köyünde muhtarlık ve vatandaşların katkılarıyla her akşam düzenlenen iftar yemeği büyük ilgi görüyor.

Ahmetçe Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Kuş, Ramazan ayı başladığından buyana köy meydanında her akşam yakın köylülerin de katıldığı bir ortamda servis edilen yemeklerle oruç açıldığını belirterek, ?Yemeğin ardından toplu olarak Teravih Namazını kılmak için köy camiine gidiyoruz. Yemek giderlerini her akşam bir kişi karşılıyor. Muhtarlığın yemekhanesinde usta aşçılar tarafında hazırlanan yemekler 500 ile 600 kişiye dağıtılıyor. Ahmetçe?ye yakın köyler olan Demirciköy, Hüseyinfakı, Arıklı, Yeniçam köyleri Ahmetçe muhtarlığının konuğu olarak gelip İftar yemeğinde köylülerle birlikte güzel bir akşam geçiriyorlar. İleriki günlerde Kayalar ve Kozlu köylüleri de Ahmetçe?ye konuk olup hep birlikte iftar yemeği yiyecekler. Bu dostluk ve dayanışma bütün köylere de örnek oluyor? dedi.

Amaçlarının insanları bir araya getirip fakir fukarayı gözetip birlik beraberlik adına muhabbet etmek olduğunu söyleyen Muhtar Kuş, bu geleneği her yık devam ettirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir