Koza Gençlik Derneği, Gençlerin Avrupa’ya Açılan Kapısı Olmaya Devam Ediyor

Koza Gençlik Derneği, Gençlerin Avrupa’ya Açılan Kapısı Olmaya Devam Ediyor
28 Mayıs 2014

Avrupa Gönüllü Hizmeti projeleri kapsamında 2 ila 12 ay arasında değişen sürelerde projelere katılacak 18 gencin ayrılış öncesi eğitimi 25 Mayıs Pazar günü Yalı Hanı’nda gerçekleştirildi.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin 1 Ekim 2013 tarihinde başvurusunu yaptığı ve Kabul edilen projeleri kapsamında 18 genç Romanya, İtalya, Makedonya, Fransa ve İspanya’daki çalışmalarıyla ilgili gönüllülük, iletişim, kriz yönetimi, kültürlerarası öğrenme ve Youthpass üzerine bilgi aldılar.

Dernek yetkililerinden yapılan bilgilendirmede gençlerin yol, yeme-içme, konaklama, vize ve seyahat ücretlerini karşılayarak AB ülkelerinde gönüllü çalışmalara katılmasını sağlayan bir program olan Avrupa Gönüllü Hizmeti programına katılmak için gençlerden istenen tek şartın 18-30 yaş arasında olmak olduğu belirtilirken dil bilmek, okul bitirmiş olmak gibi şartların aranmadığını ifade edildi. Gençlerin gittikleri ülkenin dilini ücretsiz öğrendiği vurgulanırken ülkenin ekonomisine göre bir cep harçlığı da aldıklarının altı çizildi.

Projeler hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Çanakkale Koza Gençlik Derneği ofisine uğrayabililir ya da Koza Gençlik Derneği sosyal medya araçları aracılığyla dernek yetkililerine ulaşabilirler:

http://www.facebook.com/CanakkaleKozaGenclikDernegi
http://twitter.com/Kozagenclikdern

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir