Küçük Mustafa’nın Cesedi Bulundu

Küçük Mustafa’nın Cesedi Bulundu
23 Aralık 2008

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Sarısöğüt Köyü’nde, 30 Kasım günü kaybolan 5 yaşındaki Mustafa Çınar’ın bugün cesedi bulundu.

Kayboluşunun 22’nci gününde, Sarısöğüt İlköğretim Okulu’nun bahçe duvarının dibinde, adı açıklanmayan köylü bir kadının bulduğu küçük Mustafa’nın cansız bedeni Ezine Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin, daha önce jandarma ve köylüler tarafından defalarca taranan bölgede ortaya çıkması cinayet şüphelerini beraberinde getirdi. Sarısöğüt Köyü Muhtarı 52 yaşındaki Zahit Efe, ?Küçük Mustafa’yı bulmak için sürdürülen çalışmalar sırasında köy içindeki her evin bahçesi de didik didik aranmıştı. Ancak herhangi bir ize rastlanmamıştı. Bugün esrarengiz şekilde ceset köyün ortasında çıktı? dedi.

Mustafa’nın ölümü ailesini, yakınlarını ve köylüleri yasa boğarken, Ezine Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı derinleştirdi. Ceset, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Sarısöğüt Köyü?nde oturan Ali (39) ve Meryem (35) Çınar çiftinin 6 çocuğundan biri olan 5 yaşındaki Mustafa, geçen 30 Kasım’da evlerinin bahçesindeki tuvalete gitmek için dışarı çıkmış, kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Jandarma ekipleri ile köylüler, Sarısöğüt civarında havadan ve karadan günlerce arama çalışmaları yürütmüştü. Ancak sonuç elde edilememişti.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Milliyet.com.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir